10 marca 2014

STUDENCIE - CZY WIESZ, CO JESZ?

20:00

Share it Please
Witajcie!

Większość Waszych głosów w tym tygodniu powędrowała w stronę wyjaśnienia Wam projektu- Studencie- czy wiesz, co jesz? oraz tematu dotyczącego zaparć. Postanowiłam napisać Wam o obu. Dziś pierwszy, w środę lub czwartek drugi : )


"Studencie - czy wiesz co jesz ?!?!" to projekt skierowany do studentów - młodych ludzi wkraczających w dorosłość, którzy często po raz pierwszy w życiu zaczynają planować swoje posiłki i samodzielnie wybierać produkty żywnościowe, kształtując tym samym własny model odżywiania się. Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy o zasadach zdrowego żywienia i budowanie świadomości własnych nawyków żywieniowych.

Patronat naukowy nad projektem objęły Polskie Towarzystwo Higieniczne oraz Zakład Higieny i Dietetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zapisy do wzięcia udziału w projekcie rozpoczną się 12 marca 2014r.
W programie zaplanowano cykl darmowych wykładów oraz darmowe poradnictwo dietetyczne dla studentów.
Akcja będzie rozpropagowana na największych krakowskich uczelniach państwowych w tym UJ, AGH, UEK, UP, Politechnika Krakowska.

Jeśli nie jesteś z Krakowa lub nie możesz uczestniczyć w tym wydarzeniu to zapraszamy serdecznie do polubienia naszego profilu na Facebook'u oraz śledzenia strony internetowej, gdzie pojawia się wiele ciekawych artykułów i ciekawostek żywieniowych, które pomogą Ci w budowaniu nowych, zdrowszych i korzystniejszych dla zdrowia nawyków żywieniowych.

Śledź nas na Facebook'u- https://www.facebook.com/studencieczywieszcojesz
oraz na naszej stronie internetowej- www.studencieczywieszcojesz.pl

To tyle z oficjalnych wiadomości, teraz przejdźmy dalej : ) W tej kampanii pełnię zaszczytną funkcję Z-cy Organizatora. Jest mi bardzo miło, że mogę to robić, gdyż daje mi to możliwość zebrania kolejnych doświadczeń a nie ukrywam, że bardzo chciałabym, żeby kampania nie była jedynie lokalna, ale stała się projektem ogólnopolskim. Jednak, żeby tak się stało potrzebujemy Waszego wsparcia i aktywnego uczestnictwa, stąd strona i fp na Facebook'u jest dla wszystkich.. Piszemy dla Was i odpowiadamy na Wasze pytania, dlatego śmiało możecie je zadawać np. mailowo :)

Przejdźmy może do harmonogramu, dokładny spis znajdziecie na  naszej stronie - klik

Jak będą wyglądały wykłady innych prowadzących niestety Wam nie napiszę, ale mogę Was zapewnić, że wykład przeprowadzony prze Kierownik ZHiD CMUJ pozwoli Wam na zapoznanie się z metodami oceny stanu odżywienia oraz zapoznanie się z tym, jak kształtuje się przeciętna dieta, współczesnego studenta. 
Ania- organizatorka kampanii wyjaśni Wam jak wyglądają zasady prawidłowego odżywiania się i zrobi to na pewno w bardzo ciekawy sposób  a ja opowiem Wam, no właśnie o czym?
Mój wykład będzie dotyczył etykiet, nie chcę Wam za dużo zdradzać, ale będzie bardzo dużo praktyki i esencja wiedzy merytorycznej. Celem mojego wystąpienia jest wyrobienie w Was nawyku czytania etykiet przed zakupem produktu : )
Poza tym będę prowadzić, razem z Organizatorką kampanii- Anią część warsztatową tzn. gotowanie. Czyli bardzo przyjemne zajęcia, gdzie nauczycie się robić np. domowe tortille, piec muffinki. Reszta niech pozostanie tajemnicą ;) Mam nadzieję, że wspólne gotowanie pozwoli nam się lepiej poznać a także uda nam się porozmawiać o Waszych problemach z dietą studenta. Będziemy próbowały Wam pomóc!
Oprócz wykładów żywieniowych, warsztatów gotowania będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach przygotowanych przez trenerkę personalną Karolinę, które odbędą się w Fitness Platinium. Ostatnie spotkanie przeprowadzi z Wami Dorota Nawrotek, ma ono na celu uświadomienie sobie w jakim momencie swojego życia jesteście teraz i jak zaplanować swoją przyszłość, karierę. Myślę, że to bardzo ciekawa tematyka, szczególnie dla studenta, który bardzo często na tym etapie podejmuje decyzje, które będą dotyczyć reszty jego życia.

Oprócz cyklu wykładów przygotowałyśmy z Anią dla Was kolejną niespodziankę a mianowicie darmowe poradnictwo dietetyczne wraz z pomiarami składu ciała. Będziecie mogli się z nami umówić i przyjść na wizytę, na której postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości a także podpowiedzieć najlepsze rozwiązania : )

Kampania zapowiada się naprawdę ciekawie, dużym plusem dla Was jest to, że jest całkowicie darmowa, jedyne, co musicie zrobić to się zapisać (ilość miejsc jest ograniczona). Myślę, że to świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego, wyciągnąć z przygotowanych pod Was wykładów, to co Was interesuje i wdrożyć te zasady w życie : )

Mam nadzieję, że jesteście chętni do wzięcia udziału i zaszczycicie nas swoim udziałem!!

Zapisy rozpoczynają się 12 marca br. o godz. 10 i trwają do 16 marca do godz. 20.

Poniżej wklejam Wam plakat informacyjny, który już dziś powiesiłyśmy na części krakowskich uczelni.

Bądźcie z nami i pomóżcie nam tworzyć ten projekt! Bez Was się nie uda!

Pozdrawiam Was,
Beata

Ps. Czy ktoś już wie, że jest chętny? :)
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Na naszym blogu mówimy sobie po imieniu : )