20 listopada 2012

FEEL THE CHILL! - frozen yogurt

16:55

Share it Please
Witajcie!
Dziś kolejny post z serii kulinarno-rozrywkowej mapy Krakowa. Tym razem mam dla Was post na słodko!
Ostatnio miałam okazję odwiedzić Feel the chill!w Galerii Kazimierz. Jest to miejsce, gdzie możemy skonsumować mrożony jogurt z dodatkami, ale to nie koniec atrakcji, gdyż możemy go przygotować sobie sami, tak jak lubimy i tak jak nam się podoba.


Liczy się końcowa waga produktu! Za każde 50g zapłacimy 2,90zł.

Do wyboru mamy 6 smaków mrożonego jogurtu: naturalny, migdałowy, kakaowy, truskawkowy i 2 smaki mieszane: kakowo-migdałowy oraz truskawkowo-naturalny. Ponadto można poprosić o zrobienie dowolnego smaku owocowego, wtedy obsługa zmiesza nam smak naturalny z sokiem owocowym.

Gdy nałożymy już sobie ulubionego jogurtu ( mamy 3 wielkości opakowania) przechodzimy do działu z dodatkami, a tam do wyboru mamy masę produktów m.in. błonnik pokarmowy, muesli, M&M'sy, płatki migdałów, wiórki czekolady, pokrojone owoce (mango, kiwi, granat i inne) oraz różnorodne dżemy, konfitury i polewy.


Poniżej możecie zobaczyć co wybraliśmy:

-jogurt naturalny+ migdałowy z kiwi, mango, ananasem, błonnikiem, muesli i płatkami migdałów. -jogurt migdałowy z gruszką, brzoskwinią, M&M'sami, płatkami czekoladowymi i owocem granatuWaga naszych deserów oscylowała w granicach 200-220g. 
Dodatkowo gdy przekroczymy granicę 200g przysługuje nam darmowa kawa so wyboru: latte, cappucino i chyba o ile się nie mylę espresso. Ponadto przy dopłacie 2 zł można wybrać sobie gorącą czekoladę!


Feel the chill! to piękne, kolorowe miejsce. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak muszą tam się czuć dzieci, nie dość, że mogą same przygotować sobie deser, to jeszcze wszędzie dookoła jest tak kolorowo!

Jedynym minusem jest to, że w lokalu nie ma miejsca na stoliki i znajdują się one przed wejściem. Nie byłoby to najgorszym rozwiązaniem, gdyby nie pora roku i usytuowanie Feel the chill! na przeciwko schodów ruchomych prowadzących z/do parkingu, co sprawia, że zawiewa tam zimne powietrze. Paradoksalnie minusem tego miejsca jest samo miejsce : D
Na szczęście obok kasy znajduje się spora, różowa kanapa, gdzie również możemy skonsumować deser, a poza tym, deser jest takich poręcznych rozmiarów, że nie potrzebujemy do jego zjedzenia miejsca siedzącego : )
Czy warto udać się do Feel the chill! ?
Oczywiście, że tak, chociażby na próbę. Pewnie niektórzy z Was powiedzą, że cena jak za zwykły deser jest zbyt wygórowana, ale to nie są zwykłe lody, to jest mrożony jogurt smakowy, który nadal jest jogurtem, czyli nie jest przygotowywany na bazie śmietany. Nadal jest świetnym źródłem białka oraz wapnia, jest bardziej orzeźwiający i jeśli nie przesadzimy z dodatkami, to też będzie miał mniej kalorii niż  lody.


Odwiedziliście już może Feel the chill!?

Pozdrawiam Was,
Beata!