31 października 2012

BISTRO POD 13ką

11:00

Share it Please
Witajcie!

Dziś kolejny wpis z serii KULINARNEJ MAPY KRAKOWA. Dziś do tego grona dołącza BISTRO POD 13ką na krakowskim Kazimierzu. U mnie w mieszkaniu ochrzczono to miejscem "U BABY", bo jest smacznie, ciepło i szybko jak u babci. W godzinach obiadowych trzeba poczekać chwilę na stolik, bo to miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców miasta, ale i polskich i zagranicznych turystów, o czym świadczy przetłumaczone na różne języki menu.

"Bistro pod 13ką" to tradycyjny bar mleczny, gdzie codziennie możemy zjeść tradycyjne, polskie dania, począwszy od zup, przez pierogi i naleśniki, kończąc na różnorakich mięsach.


Obsługa jest szalenie miła, wszystko idzie bardzo sprawnie, a Pani z obsługi potrafi zapamiętać, które danie zamawiał, który klient, co ewidentnie minimalizuje ryzyko pomyłki, przy odbiorze dania.

Ceny są niskie, jak przystało na bar mleczny. Zupy w okolicach 3-4zł za dużą miskę, dania główne to wydatek rzędu 8-15zł.

Poniżej możecie zobaczyć, co my zamówiliśmy:


Zupa pomidorowa z drobnym makaronem

Flaki
Barszcz czysty. W menu jest również z uszkami lub fasolką.

Naleśniki z serem + sos truskawkowy


Eskalopki z ziemniakami i surówką

Rumsztyk z ziemniakami i surówką

I na koniec jeszcze zdjęcie poglądowe. Bar jest mały, ale za to przytulny, a obsługa bez problemu ogarnia całą salę.

Jedynym minusem tego miejsca jest brak toalety dla klientów. No, ale dla tak smacznego jedzenia naprawdę warto się przemęczyć :)

Byliście już w tym miejscu?

Pozdrawiam Was,
Beata