29 września 2012

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ - KRAKÓW

16:30

Share it Please
Witajcie!

Dziś, ani o jedzeniu, ani o cenach, gazetkach, dietach, ale o bardzo interesującym miejscu w Krakowie. Mowa tu o OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ. Jest to idealne miejsce na dłuższy spacer w słoneczny dzień. Fenomenalne miejsce dla dzieci i dorosłych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zresztą zobaczycie wszystko na zdjęciach.

Czym jest Ogród Doświadczeń?

Jest to coś w rodzaju interaktywnego muzeum na powietrzu. Znajdziecie tu 55 różnych urządzeń, dzięki którym przekonacie się, że światem rządzi fizyka, a wszystko za pomocą zabawy :) Przy każdym stanowisku   znajdziecie opis urządzenia i zjawiska fizycznego, zarówno w języku polskim, jak i angielski. Ponadto w ogrodzie znajdują się pracownicy, którzy dodatkowo mogą objaśnić zasady działania sprzętu.

Przejście całego ogrodu zajmuje około 2h (przy aktywnym wykonywaniu wszystkich zadań w umiarkowanym tempie). 

Ceny biletów i opis wszystkich urządzeń znajdziecie na stronie ogrodu. Ponadto Ogród Doświadczeń oferuje dodatkowo płatne atrakcje tj. żyroskop, pokazy filmów oraz zorbing.
Jakie są moje wrażenia?

Oczywiście bardzo pozytywne, jest to idealne miejsce żeby znów poczuć się dzieckiem :) Nie mogłam odpuścić sobie tych wszystkich atrakcji, najbardziej podobała mi się trampolina, huśtawki, wózki i równoważnie :) Miejsce bardzo ładne, czyste, przyjazne dzieciom. Naprawdę bardzo polecam!
Uwaga: najlepiej udać się tam większą grupą lub przynajmniej z osobą towarzyszącą, by móc skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Zna ktoś z Was to miejsce? Jak się Wam podobało?

Pozdrawiam
Beata

2 komentarze:

  1. ja znam :) bylam tam, dosc dawno (3lata chyba?), ale wspominam bardzo pozytywnie :) i chyba wybiore sie tam ponownie w najbliszym czasie! w koncu mam blisko, jestem z Krakowa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ooo :) właśnie ostatnio szukałam jakiś ciekawych miejsc w Krakowie, bo próbuję przekonać rodziców na wycieczkę :)
    Pozdrawiam!:D

    OdpowiedzUsuń

Na naszym blogu mówimy sobie po imieniu : )